Jak wykonywać ćwiczenia bez wychodzenia z domu? To trudne pytanie stawiają sobie wszyscy, których nie stać na codzienne wizyty na siłowni a zwyczajnie mają zamiar uświetnić swoją sylwetkę. Wszystko czego potrzebują do zrzucenia nadwagi znajduje się w zasięgu ich ręki. Należy wspomnieć o kilogramach, które można wykorzystać do treningu z wykorzystaniem masy swojego ciała.
Nasz trening rozpoczynamy od rozgrzewki. Wystarczy kilka minut na skakance, aby rozgrzać mięśnie do późniejszego wysiłku. W następnej kolejności robimy trening obwodowy. Oznacza to, iż robimy serię każdego ćwiczenia i natychmiast przechodzimy do kolejnego. Ten typ ćwiczeń powinien być wykonywany bez jakiejkolwiek przerwy. Kolejno po całym obwodzie należy już koniecznie zdecydować się na przerwę, aby po paru chwilach zrobić taką serię ponownie. Trening podstawowy zawiera: izometryczne napinanie mięśni ramion, pompki, podnoszenie pleców i nóg w leżeniu na brzuchu, przysiady oraz nożyce. Dla trochę bardziej zaawansowanych zaleca się: podciąganie w wysokim podchwycie, pompki tricepsowe, martwy ciąg oraz skrętoskłony brzucha z jednoczesnym uginaniem nóg. Trenowanie w mieszkaniu bez sprzętu jest niemniej skuteczne, jak to wykonywane w profesjonalnej siłowni w naszej okolicy. Jest niezbędne jedynie nasze samozaparcie i dyscyplina. Fakt jest taki, że na trening w domu możemy być trochę mniej zmotywowani, jednak warto zauważyć, że ma to też wiele zalet. Budujemy w sobie cierpliwość i większą chęć na samodoskonalenie się. Zwiększają się nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim satysfakcja z odrzucenia własnego lenistwa.
To tylko od nas zależy, czy zniechęcimy się brakiem finansów na tradycyjną siłownię czy będziemy chcieli podjąć wyzwanie na własną rękę.