W momencie, gdy podejmujesz decyzję o wyrzeźbieniu sylwetki z pewnością zastanawiasz się jakiego typu odżywki na masę mięśniową możesz używać, aby przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów. Na początku przygody z treningami na siłowni najlepiej zastosować odżywki proteinowe w połączeniu z kreatyną oraz witaminami. Jeżeli nie ma w naszej diecie wystarczającej ilości tłustych ryb koniecznie należy zadbać o dostarczenie organizmowi drogocennych tłuszczy omega 3. Tu też z pomocą przyjdą nam odpowiednie suplementy.
Jeśli z kolei naszym głównym celem jest redukcja, czyli pozbycie się zbędnego balastu powinniśmy zwiększyć spożycie pełnowartościowego białka, tu również odpowiednie mogą okazać się odżywki proteinowe, które jesteśmy w stanie sporządzić bardzo szybko. Są one dobre w smaku, mogą zatem stanowić doskonały dodatek, dzięki któremu przygotujemy smaczny posiłek lub deser.
Jeżeli natomiast zależny nam na przyroście masy mięśniowej musimy wybrać odżywki wspomagające zwiększenie masy mięśniowej. Tutaj warto wymienić najpopularniejsze suplementy białkowo – węglowodanowe. Należy je stosować po zakończeniu treningu albo wówczas, gdy nie ma możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku. Kolejnym elementem w drodze po doskonałą sylwetkę jest czas – musimy mieć na uwadze fakt, iż na pożądane rezultaty należy zaczekać. Jeżeli będziemy postępować zgodnie z założeniami pierwsze zmiany będą zauważalne już w ciągu miesiąca.
Ostatnim elementem sukcesu jest właściwie dobrany trening, który sprawi, iż nasze mięśnie staną się większe. W Internecie jest dostępnych wiele dobrych planów treningowych gwiazd kulturystyki. Ja ze swojej strony na początek polecam trening obwodowy całego ciała. Przynosi on satysfakcjonujące efekty oraz daje nam pewność, iż unikniemy niepożądanego przetrenowania.