Gdy pragniemy przybrać na masie, najkorzystniej będzie przygotować i przemyśleć taki proces dokładnie, tak aby w późniejszym terminie mieć długo oczekiwane efekty. Układamy odpowiedni zestaw ćwiczeń, sposób odżywiania oraz zaopatrujemy się w zalecane suplementy. Ale pojawiają się wątpliwości czy rzeczywiście wszystko co proponuje nam rynek odżywek jest nam ważne?
Które suplementy użyć na masę?
W czasie „robienia masy”, każdy teoretycznie powinien zdawać sobie sprawę, że nie tylko ważny będzie zestaw ćwiczeń, ale strasznie potrzebna jest dobra dieta. Bez odpowiednio zbilansowanego menu, wybrane suplementy diety, w pełni nie wykorzystają swoich możliwości. Dieta na masę charakteryzuje się przyjmowaniem takiej ilości kalorii, która przewyższa nasze dzienne zapotrzebowanie. To pomaga organizmowi na budowanie większej i nowej masy mięśniowej. Należy nie zapomnieć, że dieta to podstawa, natomiast suplementy to głównie dodatek, który ma nas wzmocnić w procesie kształtowania i modelowania upragnionej i długo oczekiwanej sylwetki.
Tylko jaką odżywkę kupić aby mieć pożądane efekty? Nie trzeba się wybitnie nad tym zastanawiać czy zbytnio kombinować. W większość przypadków wymaga się jedynie dobrej jakości monohydratu kreatyny, białka i środka witaminowo-mineralnego. Kiedy mamy dość szybką przemianę materii, przez którą nie mamy możliwości dostarczyć wymaganej ilości węglowodanów i kalorii z diety naszemu organizmowi, trzeba zdecydować się na dobrej jakości Gainer. Taki zestaw suplementów diety, ułatwi nam zbudowanie nowej masy mięśniowej, a na zobaczenie tego nie trzeba będzie bardzo długo czekać. Twoja odmieniona sylwetka wzbudzi zazdrość wśród kolegów i oczywiście pożądanie u kobiet.