Dobre pomysły jak wykonywać ćwiczenia w domu bez trudu znaleźć na każdym forum o bodybuildingu. Rejestrując się na takim forum można powymieniać się doświadczeniami, a jeśli jakaś osoba dopiero rozpoczyna swoje doświadczenia z szeroko pojętym bodybuildingiem, to wykorzystać z cudzych. Oczywiście przeróżne zadania na rzeźbę dla początkujących, nie są najpopularniejszym tematem, jak wszyscy wiedzą, większej części osób zależy na zbudowaniu najpierw jakiejś masy. Nie można jednakowoż pomijać ich w we własnym schemacie treningowym na samym początku drogi.
Wyjątkowo dobrym starem, a jeżeli komuś zależy bardziej na wyważonej sylwetce niż wielkogabarytowej masie jest kalistenika. Właśnie kalistenika w swojej esencji zakłada brak, lub wyjątkowo niewielką ilość koniecznego sprzętu, są to jednakowoż ćwiczenia przy pomocy mocy własnego ciała, a zatem pompki, brzuszki, podciągnięcia przysiady i tak dalej. takie zadania na rzeźbę dla początkujących nie różnią się tak bardzo w kalistenice diametralnie od ćwiczeń dla doświadczonych, tylko zaś bardziej wymagające ćwiczenia są wykonywane z utrudnieniem lub czasem też obciążeniem.
Generalnie w całej kalistenice nie ma wydzielonych ćwiczeń na masę, rzeźbę i kondycję w inny sposób niż poprzez ilość powtórzeń i tempo ich wykonywania. Pomysły jak ćwiczyć w domu nie są więc oddzielone dostępnością do sprzętu, nie potrzeba żadnych hantli ani sztang, nie zabierają również wiele miejsca. Meble domowe wystarczają, aby w wyniku zmian kątów nachylenia wykonywanych ćwiczeń wykonać dobrze w zasadzie wszelkie idee, jakie nam przyjdą do głowy jak wykonywać ćwiczenia w domu. Generalnie jedynym przydatnym sprzętem może być drążek do podciągnięć, który da się spokojnie powiesić we framudze, lub zastąpić go podczas niektórych wariantów ćwiczenia drążkiem od miotły opartym na dwóch krzesłach.