Po to, aby dosięgnąć lepszej sylwetki i, po to aby mieć doskonałe samopoczucie nastrój, w dzisiejszych czasach nie wystarczy już jedynie uprawiać jogging i ćwiczyć o świcie i późnym popołudniem. Coraz bardziej popularnym staje się trening fbw, inaczej mówiąc full body workout i jest to zestawem ćwiczeń dla każdego miłośnika ćwiczeń na siłowni. Taki zestaw ćwiczeń pozwala w trakcie jednej sesji, wyrobić cały szereg ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. W związku z tym bardzo istotnie oszczędza czas, dedykowany ćwiczeniom oraz efektownie pozwala w jak najszybszym czasie zbudować wyjątkową masę mięśniową.
Trening całego ciała głównie polega na robocie z niezwiązanymi ciężarami. Wykonujemy tutaj ćwiczenia skomponowane, przy czym każde kolejne ćwiczenie poświęcone jest na ściśle nazwaną partię mięśniową. Zaczynamy za każdym razem od najbardziej obszernej partii mięśniowej a kończymy na partiach najmniejszych.
Takim właśnie sposobem w ciągu jednej części treningu możemy pracować nad mięśniami całego ciała. Efekt jest taki, że trening jest szybki, intensywny a głównie umożliwia nam, w dość krótkim czasie zamienić nasze ciało w super sylwetkę. Natomiast trening obwodowy to zestaw ćwiczeń skierowany zarówno do mężczyzn jak i kobiet. W szybkim tempie pozwoli on pozbyć się komórek tłuszczowych i zamienić ją w mięśnie. Co ważne – zestaw ćwiczeń ten dostosowuje się indywidualnie do danej osoby. Głównie dedykowany on do ludzi, którzy w wyjątkowo szybkim tempie pragną osiągnąć swój cel, czyli uzyskać super zgrabną i umięśnioną sylwetkę. Tutaj sami dobieramy sobie treningi, biorąc pod uwagę to, na czym nam najbardziej zależy. Z tego powodu, że inne treningi obowiązują w programie, gdzie chcemy zrzucić wagę a inne w przypadku, gdy zależy nam na wyrobieniu masy mięśniowej. Zestaw ćwiczeń obwodowy daje nam same korzyści, powoduje poprawę stanu naszego zdrowia, oddziałuje przeciwko rzeszotowaniu kości, pomaga schudnąć, rzeźbi ciało, poprzez wyrobienie naszych mięśni,wiąże dobre cechy treningu kardiologicznego i partego na mocy.
Dzięki zestawom ćwiczeń nowej generacji, szybko chudniemy i nabieramy doskonałej formy, budujemy i modelujemy nasze sylwetki. Oczywiście w dalszym ciągu wkładamy w to dużo naszej pracy i samozaparcia, ale nie tracimy naszego cennego czasu.