Jeżeli zależy Ci na rozbudowaniu masy mięśniowej powinieneś zastanowić się nad ćwiczeniami fizycznymi. Najlepszym pomysłem jest nabyć karnet na siłownię, aczkolwiek możesz wykonywać ćwiczenia w zaciszu domowym przy użyciu hantli. Niestety sam trening nie zawsze daje oczekiwane rezultaty, wówczas dobrze jest się zainteresować dietą i suplementami dla sportowców. Suple znacząco ułatwiają osiągnięcie zamierzonego planu. Jeżeli nam zależy na czasie powinniśmy poszukać sklep, który sprzedaje odżywki dla sportowców.
Jeżeli planujemy osiągnąć przyrost masy mięśniowej powinniśmy zastanowić się nad tak zwanymi odżywkami na masę. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład konkretnej odżywki, na to czy nie składa się z dużej ilości cukrów.
Chcąc przybrać na wadze, ale nie na tkance tłuszczowej lecz na mięśniowej koniecznie trzeba zapewnić dostateczną ilość białka do naszego organizmu. Ogólnie przyjętą liczbą są dwa gramy białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Gdy nie jesteśmy w stanie podać takiej ilości w formie produktów spożywczych dobrze byłoby zainwestować w białko na masę. Najkorzystniej spożywać je po treningu, ponieważ wtedy jest zwiększona synteza mięśniowa.
Odżywka białkowa stanowi fantastyczne uzupełnienie diety sportowca, gdyż jest łatwa w przygotowaniu oraz ma dobry smak przez co wzbogaca smak każdego posiłku. Możemy ją dodawać do płatków owsianych, jako polewę do omletów oraz do ryży i kaszy na słodko.
Suplementy diety, a w szczególności odżywki białkowe, stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy nie mają czasu oraz warunków na prawidłowe dopilnowanie diety. Dodać należy, iż są to jedne z niedrogich źródeł pełnowartościowego białka.