Gdy uzyskać atrakcyjną sylwetkę, musimy rozpocząć systematyczną aktywność fizyczną wraz z przemyślaną dietą – taką, w której przeważają białka i tłuszcze kosztem prostych węglowodanów. Następnie możemy rozpocząć rzeźbić swoje mięśnie, jednak pamiętajmy, że przypadkowo wykonywane ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Znacznie lepiej jest skorzystać z doradztwa profesjonalnego trenera personalnego, który doradzi nam w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na rzeźbę, od czego rozpocząć by się nie przeforsować oraz nie zniechęcić do ćwiczeń, a uzyskać wymarzony efekt pięknego ciała.
Trening FBW innymi słowy Full Body Workout to trening siłowy całego ciała przy wykorzystaniu wolnych ciężarów. Jest to bardzo ciekawy program ćwiczeń, który dodatkowo nie jest bardzo czasochłonny ani przeciążający. Konieczne jest w nim bowiem to, aby po każdym dniu treningu następował dzień przerwy od ćwiczeń. Full Body Workout realizuje się wykonując po jednym ćwiczeniu na poszczególną grupę mięśniową określoną liczbę powtórzeń. Zasadniczo zaczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych grup mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas pojedynczego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń umożliwiający uniknięcia znużenia monotonią ćwiczeń.
Jedną z niezbyt docenianych korzyści płynących z FBW jest nie tyle jej efektywność, co możliwość nabrania świadomości własnego ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń. Ćwicząc każdą grupę mięśni z osobna dokładnie odczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność oraz czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się podczas kolejnych, bardziej zaawansowanych treningów.