4 lip Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Aktywne życie to zdrowe życie. Osoby pozostające aktywne przez swoje życie mają mało do czynienia z najróżniejszymi chorobami. Tak, wiemy doskonale, że nie każdy z nas lubi intensywny wysiłek fizyczny, co jest całkowicie zrozumiałe. Nie jest powiedziane, że musicie od razu brać udział w maratonach biegowych na kilkadziesiąt kilometrów, czy też biegać ze sztangą na siłowni. Ale warto chociażby dużo spacerować. Naukowcy udowadniają, że osoby aktywne fizycznie chorują o wiele mniej, ponieważ w ich organizmie wydzielają się odpowiednie endorfiny. To one odpowiedzialne są za nasze zmęczenie oraz za nasze…zadowolenie. Im człowiek bardziej zadowolony, tym tych zdrowotnych endorfin w naszym organizmie jest więcej. Nawet, jeżeli bardzo mocno się zmęczymy.

Jeżeli interesuje Was fitness, to bardzo dobrze. W ostatnim czasie ten rodzaj ćwiczeń stał się modny. I pozwala on na ogromne spalenie dużej ilości kalorii. Wszystko zależy dokładnie od tego, jakie ćwiczenia wybierzecie. Czy będą to interwały o zmiennym tempie, czy też lekkie cardio, dzięki którym popracuje nad swoim brzuchem? A może postawicie na intensywne cardio, dzięki któremu pot będzie się po Was lał? Jest jeszcze oczywiście tabata, dzięki której możecie nawet na chwilę zapomnieć jak się nazywacie. Tak może to brzmieć dla Was nawet przerażająco. W szczególności, jeżeli do tej pory nie mieliście do czynienia z żadnymi ćwiczeniami. Ale uda Wam się. Na początku możecie nie dawać nawet rady nadążyć za instruktorem. Po co macie się oszukiwać, że od razu będziecie mistrzami na treningach.

Bardzo wiele osób początkujących nie daje sobie rady i nie będzie dawać przez bardzo długi czas. Jednak w końcu Wasza kondycja poprawi się na tyle, że ze spokojem będziecie nadążać na treningu fitness za innymi, a przede wszystkim za samym instruktorem. Skoro już o tym mowa, to warto zapisać się na grupowe zajęcia. Z reguły panuje zasada, że jeżeli człowiek zapisze się na takie zajęcia z innymi, to bardziej mu się chce. Jeżeli ma ćwiczyć sam w domu, to znajduje na ogół bardzo dużo wymówek, dzięki którym nic nie robi. Każda większa siłownia ma u siebie takie miejsce, gdzie może ze spokojem zorganizować takie grupowe zajęcia. Nie myślcie tylko, że są one typowo tylko dla kobiet. Chociaż panuje taka zasada, że jednak paniom bardziej chce się ćwiczyć. Jednak również panowie mogą wskoczyć razem z nimi na matę i wylewać z siebie siódme poty. Przynajmniej zadbają o swoją kondycję i sylwetkę. A jeżeli im się mata nie spodoba, to zawsze pozostaje dla nich siłownia oraz różnego rodzaju sprzęty, jakie można na niej znaleźć.

Sztangi, ławeczki, ciężarki, steppery, rowerki, wioślarze, schody oraz wiele innych – nie ma tutaj sensu wymieniać całego sprzętu, jaki można znaleźć na siłowniach. Najważniejsze, aby faktycznie wziąć się za takie ćwiczenia, dzięki którym nie będziecie siedzieć w miejscu. Ruch to zdrowie. Ruch daje ludziom ogromną satysfakcję, dzięki którym można spalić wiele kalorii i bardzo pozytywnie się zmęczyć, dlatego do dzieła!